Sorrasca 2016
Artikelnummer: LS220616 OverzichtSorrasca 2016
Deze dieprode wijn is gemaakt van 100% Petit Verdot, en is het parade-paardje van de bodega. De druiven komen van het beste perceel van de bodega. Na 24 maanden houtrijping op Frans eiken vaten van 225 liter rijpt de wijn nog 12 maanden op fles alvorens deze wordt verkocht. De kleur van de wijn is kersenrood, met een paarse gloed. Intense geur, zwart fruit, koffie, rokerig, mineralig en nog veel meer! De wijn toont in zijn geur het terroir van zijn wijngaard. Ook de smaak is intens, maar toch fris met een mooie structuur. De zuurgraad is fijn in balans, met mooie tannines.
Algemeen:
Rodriguez de Vera is een kleine familie bodega waar inmiddels de 7e generatie bezig is. De Bodega, landgoed Casalta, is gelegen in Chinchilla de Montearagón, provincie Albacete, en valt onder de vt Castilla.
Zowel de bodega als de wijngaarden liggen op 986 meter boven zee-niveau en het gebied wordt het Balkon naar de Middellandse Zee genoemd. Ze bezitten 20 ha eigen wijngaarden, met druivenstokken die tussen de 20 en 60 jaar oud zijn. De bodega is biologisch gecertificeerd. De oogst is handmatig en er vindt een 2e selectie in de bodega plaats. Alleen de beste druiven worden gebruikt.
Er wordt nu niet meer alleen in Almansa wijnen geproduceerd, maar ook in Mentrida, Rueda, Rioja, Ribera del Duero, Alicante, Jerez, Montilla-Morilles, Gran Canaria, en er komen er nog meer. Pepe is zeer vooruitstrevend, zijn visie voor de toekomst is om oude wijngaarden die op sterven na dood zijn met name in Castilla León, te herstellen en op te waarderen, om daar prachtige wijnen van te kunnen maken.
Hij noemt zichzelf erfgoedrestaurateur met een duidelijke visie: het in leven houden van wijngaarden die het verdienen om op de kaart gezet te worden en ze de bekendheid te geven die ze nooit hebben gekregen.
Bodega
Dominio de Casalta - Rodriguez de Vera
Wijnstreek
D.O. Almansa
Druivenrassen
100% Petit Verdot
Vinificatie
24 maanden gerijpt op Frans eiken barricas van 225 liter, daarna 12 maanden rijping op de fles
Alcohol
14,5%
Biologisch
ja
Guia Peñin punten
91
Productie
5.000 flessen en 150 magnums
Afsluiting
Kurk
Lekker bij
Gegrild rood vlees, gerijpte kazen, Iberico ham
Serveertemperatuur
16-18º C
Inhoud
750 ml
Medailles
Goud Concours Mondial de Bruxelles 2017 (jaargang 2013)