Pedralonga Vendetta 2021

Artikelnummer: LS260621
Artikel 142 van 159
€ 48,95 (inclusief btw)
Voorraad 7 stuks
Overzicht

Pedralonga Vendetta 2021

Wat gebeurd er als een wijnmaker, topchef en een ontwerper de handen ineen slaan om eigenzinnigs te creëren? Dan ontstaat er een excellente, bijzondere wijn. Maar toch van albariño.

De Vendetta 2016 heeft 2 jaar op inox gerijpt, waarvan 1 jaar met regelmatige battonage. Daarna heeft de wijn 1 jaar rusttijd gehad. De druiven voor deze wijn zijn niet geperst, maar het sap is volgens de lagrima- oftewel de saignée-methode gewonnen. Saignée is vrij vertaald 'bloeden', het sap wordt druppel voor druppel gescheiden van de most, is een kostbare manier van wijnmaken en wordt ook wel toegepast bij rosé wijnen (zie ook Wikipedia). Gemaakt volgens de biologisch dynamische principes.

De wijn is gemaakt van druivenstokken die ca. 30 jaar oud zijn en op een graniete bodem staan. De kleur van de wijn is goudgeel. In de neus een boeket van citrus, gekonfijt fruit en venkeltonen. De smaak is vol, rond, zacht, licht tropisch en elegant! Excellente wijn met een lange afdronk. 

Limited edition: er worden 700-1.000 flessen per jaar van gemaakt.

Bodega
Pedralonga

Wijnstreek
D.O. Rías Baixas

Druivenrassen
100% Albariño

Vinificatie
2 jaar gerijpt in RVS tanks, 1 jaar met regelmatige battonage

Alcohol
13%

Biologisch
ja

Biodynamisch
ja

Ecologisch
ja

Productie
700 tot 1.000 flessen

Afsluiting
Kurk

Lekker bij
breed inzetbaar

Serveertemperatuur
10 gr. C

Inhoud
750 ml

Drinkbaar tot
ca. 2030

© 2024 - 2025 Los Sueños de lo Capitán | sitemap | rss