Aucalà Tinto 2023 Magnum

Artikelnummer: LS210523
Artikel 52 van 132
€ 37,95 (inclusief btw)
Voorraad 8 stuks
Overzicht

Aucalà Tinto 2023 Magnum

Deze rode wijn is gemaakt van de druivenrassen Garnacha Negra en Cariñena (Carignan). 30% van de wijn heeft 5 maanden gerijpt op gebruikte eiken vaten van 400 liter, de rest in rvs tanks sur lie. De klaring is gedaan met bentoniet en aardappel eiwitten, de wijn is dan ook geschikt voor veganisten.

In de neus intense en complexe aroma's, met tonen van rijpe rode vruchten en balsamico, en een  subtiele minerale toets. De smaak is breed, fris en elegant, wat ziltig. De wijn heeft fijne, lichtzoete tannines en een evenwichtige zuurgraad. Lange aanhoudende en frisse afdronk.

Alcoholpercentage: 14%

Algemeen

Josep Serra is een ambachtelijke wijnmaker en in het bezit van 2 kleine boutique bodegas in DO Terra Alta en DO Montsant.

Hij is  de 4e generatie van wijnbouwers en wijnmakers in de Ribera d ' EBRE, wat ligt tussen Terra Alta en Priorat. Na het afronden van zijn oenologen studie heeft hij gewerkt bij diverse bodegas in de regio, waarna hij in 2009 besloot zijn eigen persoonlijke wijnen te gaan maken.

In 1998 kocht hij een landgoed, in het dorp Capçanes, met oude wijnstokken van meer dan 50 jaar, met de rassen Garnacha en Carignan, later werd er nog wat aan toegevoegd tot  2,2 hectare. In een naburig dorp werd een oude ongebruikte wijnmakerij gevonden, die werd gerenoveerd.

De filosofie van Josep is het maken van wijnen van inheemse druivenrassen met maximaal respect voor de natuur en het milieu.  Elke druivenras wordt afzonderlijk gevinifieerd, en  met inheemse gisten gefermenteerd. De oogst is handmatig en er word gebruik gemaakt van kleine kratjes van 15 kg.

Bodega
Serra & Barceló

Wijnstreek
D.O. Terra Alta

Druivenrassen
70% Garnacha, 30% Cariñena (Carignan)

Vinificatie
30% heeft 5 maanden gerijpt op gebruikte vaten van 400 liter, de rest sur lie in RVS tanks

Alcohol
14%

Biologisch
ja

Biodynamisch
ja

Afsluiting
Kurk

Inhoud
1500 ml

Vegan
ja

© 2024 - 2025 Los Sueños de lo Capitán | sitemap | rss