Garagewine Garnacha Tintorera Barrel 2018

Artikelnummer: LS330618
Artikel 64 van 132
€ 24,95 (inclusief btw)
Voorraad 36 stuks
Overzicht

 

Garagewine Garnacha Tintorera Barrel 2018

Fijne rode wijn gemaakt van 100% Garnacha Tintorera, een druif waarvan het sap rood is.

Bodem: kleiachtig slib bedekt met kiezelstenen.

De druivenstokken zijn in 1975 aangeplant, in trellis systeem, op een hoogte van 630 meter.

De oogst is handmatig in kratjes van 15 kg., een 2e selectie vindt plaats zowel plaats in de wijngaard als in de wijnmakerij, waarna de onsteling plaatsvindt. Gecontroleerde alcoholische vergisting bij 25 gr. C.

De wijn is ongefilterd en gebotteld op  14 december 2019. Er zijn 1326 flessen van deze wijn gemaakt.

Algemeen

Het #Garagewine project begon in 2015, in Quintanar de Orden, een klein plaatsje in regio Toledo, ongeveer 100 km ten zuiden van Madrid.

De 2 neven (zelf vinden ze dat ze meer broers dan neven zijn) Jesús Toledo en Julián Ajenjo zijn in de garage van opa begonnen met het maken van wijn. Inmiddels bezitten ze een prachtige, kleine bodega, met alle mogelijke faciliteiten. De wijngaarden waren al jarenlang in bezit van de familie, maar de druiven werden verkocht aan de coöperatie.  Deze jonge wijnmakerij is absoluut niet te stoppen.

De rassen waarvan ze wijn maken zijn veelal lokale variëteiten zoals Brujidero, Aíren, Pámpana blanco (is rood overigens en zij zijn de enige wijnmakerij in Spanje die hiervan wijn produceert), Verdoncho, met verrassende resultaten. Zij doen dit met heel veel passie en respect voor het land, en de inheemse rassen. De wijnen zijn allemaal perceelwijnen, elke wijn is afkomstig van druiven van hetzelfde perceel. De druivenstokken zijn over het algemeen oud, van 50 tot zelfs 100 jaar toe. Ze krijgen nooit water toegediend, ook niet in tijden van grote waterstress. Er wordt volledig ecologisch en traditioneel gewerkt in deze bodega.

De resultaten zijn verrassend, en er worden internationaal prijzen mee behaald. Ze maken op dit moment nog maar ca. 8.000 flessen wijn per jaar in totaal. De wijngaarden bevinden zich in de omgeving van Quintanar de la Orden in Toledo (Castilla).

Bodega
# Garagewine

Wijnstreek
vt Castilla, Toledo

Druivenrassen
100% Garnacha Tintorera

Vinificatie
445 dagen gerijpt op Frans eiken vaten

Alcohol
13%

Biologisch
ja

Biodynamisch
ja

Ecologisch
ja

Productie
1326 flessen

Afsluiting
Kurk met waxafsluiting

Serveertemperatuur
16-18 gr. C bij voorkeur karaferen

Inhoud
750 ml

© 2024 - 2025 Los Sueños de lo Capitán | sitemap | rss