Habla no. 32 - 2021 Syrah

Artikelnummer: LS006221
Artikel 12 van 16
€ 37,50 (inclusief btw)
Voorraad 25 stuks
Overzicht

Habla n°32 2020 Syrah

 

No. 32 is een grote persoonlijkheid binnen het gamma van Bodegas Habla. De wijn vertegenwoordigt op sublieme wijze de essentie van een uniek terroir en nodigt dan ook uit om geproefd te worden. Een zeer bijzonder klimaat en de kenmerken van de bodem maken van deze Syrah een prachtig kunstwerk. Het wijnjaar 2021 had een zeer aangenaam klimaat, wat een zachte ontwikkeling van het fruit met zich mee bracht, met intense aroma´s zonder overrijp te worden.

De kleur is kersenrood met een  karakteristieke violettink van het Syrah ras. In de aroma tref je een grote complexiteit aan van rood fruit met hints van frambozenyogurt en perzik. Vervolgens subtiele hints van buxus, zwarte peper, wierook en zoete chocolade. 

In de mond prachtige smaaksensaties, delicaat en elegant. Langdurige afdronk met zoete tannines die uitnodigen voor een volgende slok. Geweldige begeleider van mooie gastronomie.

No. 32 heeft twaalf maanden mogen rijpen in Franse eiken vaten en komt het beste tot zijn recht bij een temperatuur van 16-18°C.


Algemeen:

Habla no. 32  is het product van één van de meest bijzondere en prestigieuze wijnprojecten van de laatste jaren in Spanje, en dan in de Extremadura, een onbekende regio voor topwijnen.

Eigenaars José Civantos en Juan Tirado van Bodegas Habla, waar deze wijn wordt uitgebracht, zijn van deze regio afkomstig en waren eerst van plan een wijndomein op te starten in de Rioja streek of Napa Valley in Amerika.

Uiteindelijk, na diepgaande studies, werd besloten om in hun eigen regio de “gok”te nemen, om in Trujillo op het hoogste niveau wijnen te gaan produceren. Een gok, maar een zeer berekende: niets werd immers aan het toeval overgelaten. Uitvoerige bodemstudies door specialisten m.n. uit de Bordeaux, overtuigden hen van de juiste ligging en aanplant per bodemsoort. De ambitie van de eigenaars is om één van Spanje’s beste wijnen op de markt te  brengen, en dat lukt, er wordt fantastisch werk geleverd!

Bodega
Habla

Wijnstreek
vt Extremadura

Druivenrassen
100% Syrah

Vinificatie
12 maanden houtrijping op Frans eiken vaten

Alcohol
14%

Biologisch
ja

Afsluiting
Kurk

Serveertemperatuur
16-18 gr.

Inhoud
750 ml

© 2024 - 2025 Los Sueños de lo Capitán | sitemap | rss